Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK127 vám otevře svět mlhovin, zářících hvězdokup, tajemných měsíčních kráterů a vzdálených galaxií. Sestavte teleskop, připojte smartphone k adaptéru a můžete pozorovat, pořizovat snímky a sdílet je s přáteli. Vše, co potřebujete, je součástí balení
Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK127 vám otevře svět mlhovin, zářících hvězdokup, tajemných měsíčních kráterů a vzdálených galaxií. Sestavte teleskop, připojte smartphone k adaptéru a můžete pozorovat, pořizovat snímky a sdílet je s přáteli. Vše, co potřebujete, je součástí balení. Chybí už jen váš smartphone.
Pozorování vesmíru nebylo nikdy jednodušší a pohodlnější. Předchozí zkušenosti nejsou potřeba. Připojte teleskop ke smartphonu prostřednictvím Wi-Fi, otevřete mobilní aplikaci a vyberte si z více než 11 000 objektů. Levenhuk Kelvin MAK automaticky lokalizuje a sleduje cíl. Stačí jen zaostřit. Chcete pořídit fotografii? Objekt zůstane v zorném poli tak dlouho, jak potřebujete, takže si můžete dát na čas s dokonalým záběrem.
Fototeleskop není určen jen pro pozorování vesmíru. Použijte ho k pozorování přírody, divoké zvěře nebo městských scenérií. Pořizujte snímky, aniž byste se zařízení dotýkali. Dálková spoušť Bluetooth umožňuje fotografovat na dálku a udržovat fotografie ostré a nerozmazané.
Levenhuk Kelvin MAK má kompaktní optický tubus. Postavte na balkon, přibalte do auta nebo si jej vezměte s sebou v batohu. Užívejte si krásy vesmíru tam, kde chcete, nejen tam, kde můžete.
Klíčové vlastnosti:
Obsah sady:
| Optická konstrukce | katadioptrický |
| Optické schéma | Maksutov-Cassegrain |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | hliník, širokopásmová antireflexní vrstva |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 127 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 1359 |
| Maximální zvětšení, x | 254 |
| Poměr apertury | f/10.7 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1 |
| Limitní hvězdná velikost | 12 |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Nejkratší vzdálenost zaostření, m | 16 |
| Barlowova čočka | ne |
| Hledáček | optický, 6x30 se správně orientovaným obrazem |
| Okulárový výtah | přesný, s ukazatelem zaostřené vzdálenosti |
| Stativ | ocel |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | 750–1160 |
| Hmotnost stativu, kg | 2.7 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | automatické navádění, manuální |
| Montáž | altazimutální, plně počítačová |
| Systémy pohonu | 360° šnekový převod, stejnosměrný servomotor s rozlišením 0,676 obloukové sekundy |
| Montážní nástavec | zdířka se závitem 3/8" |
| Hmotnost montáže, kg | 1.2 |
| Maximální užitečné zatížení, kg | 4.5 |
| Porty | USB typu C (pro aktualizaci firmwaru), napájecí vstup 12 V, port SNAP |
| Automatické sledování objektů | ✓ |
| Wi-Fi | ✓ |
| Ruční ovladač | bezplatná aplikace Acuter Sky ke stažení (iOS a Android) |
| Možnost připojení dalších zařízení | mobilní zařízení se systémem iOS a Android |
| Napájení | 12–14 V DC, 0,75 A |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska (standard Vixen) |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | začátečníci, zkušení uživatelé |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety Sluneční soustavy a objekty hlubokého vesmíru, pozemské objekty |