Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK90 je určen pro každého, kdo chce pozorovat a fotografovat noční oblohu bez zbytečných starostí. Stačí teleskop sestavit, připojit smartphone a zarovnat fotoaparát s okulárem.
Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK90 je určen pro každého, kdo chce pozorovat a fotografovat noční oblohu bez zbytečných starostí. Stačí teleskop sestavit, připojit smartphone a zarovnat fotoaparát s okulárem. Můžete ihned začít pořizovat fotografie a videa a poté se o své inspirativní fotografie podělit se světem. Teleskop udělá všechnu těžkou práci při hledání a sledování hvězd a planet za vás.
Připojte teleskop ke smartphonu prostřednictvím Wi-Fi. Mobilní aplikace se stane vaším dálkovým ovladačem a umožní vám přístup k více než 11 000 nebeských objektů, od Měsíce a Saturnu po jasné kulové hvězdokupy a mlhoviny. Stačí klepnout na cíl na obrazovce a teleskop jej automaticky vyhledá a sleduje, zatímco vy zaostřujete a pořizujete snímky.
Levenhuk Kelvin MAK vám umožní odhalit tajemství vesmíru a objevit krásy světa kolem vás. Můžete s ním pozorovat divokou zvěř, zkoumat strukturu ptačího peří, zkoumat členitý horský terén, studovat pobřeží nebo obdivovat architektonické detaily. Obraz v teleskopu je správně orientovaný, stejně jako při pohledu přes výkonný pozorovací dalekohled. Chcete-li se vyhnout náhodnému chvění fotoaparátu, použijte přiloženou dálkovou spoušť Bluetooth pro ostré snímky bez rozmazání.
Díky krátkému tubusu si teleskop můžete snadno vzít s sebou na výlety do přírody nebo na cesty, abyste mohli prozkoumávat vesmír a pořizovat úžasné fotografie kdekoli a kdykoli!
Klíčové vlastnosti:
Obsah sady:
| Optická konstrukce | katadioptrický |
| Optické schéma | Maksutov-Cassegrain |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | hliník, širokopásmová antireflexní vrstva |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 90 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 1170 |
| Maximální zvětšení, x | 180 |
| Poměr apertury | f/13 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.3 |
| Limitní hvězdná velikost | 11 |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Nejkratší vzdálenost zaostření, m | 8 |
| Barlowova čočka | ne |
| Hledáček | optický, 6x21 se správně orientovaným obrazem |
| Okulárový výtah | přesný, s ukazatelem zaostřené vzdálenosti |
| Stativ | ocel |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | 750–1160 |
| Hmotnost stativu, kg | 2.7 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | automatické navádění, manuální |
| Montáž | altazimutální, plně počítačová |
| Systémy pohonu | 360° šnekový převod, stejnosměrný servomotor s rozlišením 0,676 obloukové sekundy |
| Montážní nástavec | zdířka se závitem 3/8" |
| Hmotnost montáže, kg | 1.2 |
| Maximální užitečné zatížení, kg | 4.5 |
| Porty | USB typu C (pro aktualizaci firmwaru), napájecí vstup 12 V, port SNAP |
| Automatické sledování objektů | ✓ |
| Wi-Fi | ✓ |
| Ruční ovladač | bezplatná aplikace Acuter Sky ke stažení (iOS a Android) |
| Možnost připojení dalších zařízení | mobilní zařízení se systémem iOS a Android |
| Napájení | 12–14 V DC, 0,75 A |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska (standard Vixen) |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | začátečníci, zkušení uživatelé |
| Pozorovaný objekt | planety Sluneční soustavy a objekty hlubokého vesmíru, pozemské objekty |